Карлсън отбелязва по-малко от минута преди края на мача, когато Кепитълс победи Кингс с 4-3
AP News | 2024-01-07 | 01:00:36

ВАШИНГТОН (AP) — Джон Карлсън отбеляза победния гол 53 секунди преди края на редовното време, а Вашингтон Кепитълс победи Лос Анджелис Кингс 4-3 в неделя.

Николас Обе-Кубел отбеляза гол и две асистенции, а Ник Дауд и Дилън Строум също вкараха за Столичани, които сложиха край на загубата от два мача.

Кевин Фиала отбеляза два удара и Адриан Кемп също вкара за Кралете, които загубиха пет поредни.

Об-Кубел изравни мача до 3 с четвъртия си гол за сезона в 8:36 на третия период. Тогава Карлсън победи Талбот от точката, за да изведе Вашингтон напред.

След начален гол от Dowd в началото на втората част, Лос Анджелис наклони леда силно в своя полза и изпревари Вашингтон с 18-11 в централната рамка, повишавайки с 2-1 благодарение на Кемпе и Фиала.

В отговор на вълната на Кингс, треньорът на Кепитълс Спенсър Карбъри промени линиите и събра Алекс Овечкин, Строум и Макс Пасиорети. Това се отплати, тъй като Строум изравни мача, но Фиала отново върна преднината за Лос Анджелис при 1:01 на третия.

Дарси Кумпер спря 38 от 41 удара при победата. Пасиорети записа асистенция за първата си точка с Кепитълс, а Овечкин, който беше решение на мача, удължи поредицата си от точки до пет мача.

Талбот, който спечели втората си номинация за All-Star по-рано през седмицата, спря 30 от 34 при загуба. Фиала отбеляза за трети път в четири мача, а Кемп има шест гола в толкова мача.

Кралете: Направете втората си спирка от пътешествие с шест мача във вторник в Тампа Бей.

Столици: Домакин на Сиатъл Кракен в четвъртък.